streda 1. januára 2014


Všade vôkol mňa vriaca para.
Príjemná pálava sa rozlieva po celom mojom nahom tele. Pot mi steká po žhavej pokožke, ale i po tvári. Ochutnávam malú kvapku. Je slaná. Presne tak isto, ako aj slza. No toto nemá také vzácne zloženie plné emócii.
Kde sa to vlastne nachádzam ? Je to peklo či snáď raj ?
Otváram oči.
Vôkol mňa sviečka, kaktusový čaj, horká čokoláda a môj klimtes. Načahujem za ním rozpálenu ruku a beriem ho k sebe. Veď je môj. Iba môj.
Spadla sviečka.
Jej plameň vyhasol a vosk sa rozlial po celej hladine vody. Pláva smerom ku mne. Odsúvam ho preč. Neustále sa vracia. Nepáči sa mi to.
Hry vosku sa pokúšam ignorovať a snažím sa započúvať do Grimes.
Zaliala ma opäť horúčava. Kvapky potu sa opäť rozliezaju po celom tele. Pohlcujú ma úplne celú. Strácam sa v nich.. Celá kamsi miznem, nevedno kam. Strácam vedomie a vzďaľujem sa od všednej reality. Všetko je zrazu akési iné.Také jednodché, farebné a krásne.Zmyselné.
Precitnem sa  a prudko otváram oči. Okolité sviečky stále vrhajú svetlo po okolí, ich plamienky sa prudko mihajú. Čaj leží na okraji nedotknutý, čokoláda sa takmer celá roztopila. prestávam vnímať hudbu a všetku tu krásu, ticho a kľud  naokolo. Vraciam sa späť do reality a vyliezam z vane.
Premýšlam nad tým všetkým a užívam si tu čistotu mysle a duše. Je to ako znovuzrodenie.
Beriem si klimtes a riadok po riadku sa vnáram opäť do toho krásna.4 komentáre:

 1. pri čítaní mi napadlo, že: vianočné porno.
  ale neber to v zlom:)
  www.70sukienmala.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V pohode :D len sa mi zdá, že maš očividne väčšiu fantáziu ako ja :D lebo mňa by toto veru nenapadlo :D

   Odstrániť